Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja lpg wyłącza sie Fiat Brava 1.8 16v r.96



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damper

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 21:41
Temat postu:

instalacja lpg wyłącza sie Fiat Brava 1.8 16v r.96


Auto posiadam od roku instalacja zakładana była we Wrocławiu w połowie 2006 roku od niedawna pojawił mi się dziwny dźwięk ( od około 2 tyg.) z brzęczka który mnie informuje o braku gazu jest to głośny przerywany dźwięk podobny do budzika .po tym sygnale układ elektroniczny (kontrolka ilości gazu ) pokazuje że gaz jest ale rozłącza się zasilanie LPG i przechodzi na benzynę.Problem ustaje dopiero jak wyłączę silnik . Po ponownym odpaleniu jest krótki dźwięk pojedyńczy i auto jeździ dalej normalnie (przełącza sie na gaz) i tak do czasu i znowu to się powtarza .Zauważyłem , że nie ma znaczenia ilość gazu w zbiorniku ani obroty czy dystans przejechany ( nieraz przejadę 200 km a nieraz 5 ) temperatura silnika też chyba nie ma nic z tym wspólnego.Ja stawiam na filtr ponieważ nie wymieniałem go przez rok i nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał auto potrafi nieraz się dławić na gazie (ostatnio) ale mechanicy twierdzą że to nie to .Podłączenie do komputera też w Piotrkowie jest problem bo nikt nie ma tego oprogramowania to jest instalacja lenovo.Może jakieś propozycje albo dobry zakład który nie rozłoży rąk w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Jeszcze dodam że po kilku takich akcjach zasilanie LPG umiera (brak swiecąchych diód żadna się nie pali i nie mruga) dopiero na zapłonie jak wyjmę bezpiecznik i włożę go z powrotem instalacja chodzi normalnie .Taki przypadek miałem już 2 razy.
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 12:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja lpg wyłącza sie Fiat Brava 1.8 16v r.96


u mnie takie popiskiwanie dziwne oznaczało konieczność przeglądu instalacji gazowej...a jako, że nie mam w zwyczaju jeździć, aż się zepsuje pojechałem od razu, zrobili przegląd i jest dobrze. Może to o to chodzi?

Poza tym, skoro nie wiesz kiedy poprzedni właściciel wymieniał filtry to powinieneś to zrobić od razu jak kupiłeś auto

Jak dbasz tak masz...stara prawda
Powrót do góry
damper

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 17:07
Temat postu:

LPG


Dzięki za odpowiedź .Już parę razy mówiłem żeby mi wymieniono to wyciągnął obejrzał i mówi że jest oki.Mówię głównie o filtrze lotnym.
Ostrzeżenie przed przeglądem hmmm pierwsze słyszę ale warto to sprawdzić.
Dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoStelvio

119 900

2018r.

103 500 km

wielkopolskie

Alfa RomeoMiTo

17 900

2012r.

232 044 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulia

95 900

2018r.

91 000 km

mazowieckie

Alfa Romeo156

9 990

2005r.

182 430 km

pomorskie

Alfa RomeoMiTo

29 900

2016r.

199 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System