Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 13:26
Temat postu:

druga sonda lambda clio III 1,2 16v


witam!

wiem ze temat poruszany był już kilka razy ale podejrzewam ze gdzieś na końcu jakiegoś postu mój temat będzie niezauważony.
bujam się z moim problemem już jakiś czas i mam kolejne pytanie

jeżeli auto ma LPG to czy przy sondzie montażysta LPG odcina jeden pin czy w moim przypadku on porostu się urwał
ostatnio wymieniałem druga sondę i zauważyłem ze 1 pin jest odcięty lub urwany ale mechanik stwierdził ze pewnie fachowiec od LPG go odciął i tak chyba musi być

proszę o poradę
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 16:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


Przewody od sond lambda powinny byc podłączone wszystkie...nie wolno ich rozcinac ani przedłużac....komputer silnika w twoim aucie nie dostaje wszystkich danych... W moim woyagerze 2.4 z gazem mam dwie sondy i obydwie są podłączone.... Podjedż do gazownika jeśli on zerwał niech usunie usterkę,chociaż mogłeś sam gdzieś zerwac zawadzając...za coś płacisz i na pewno nie za uszkadzanie osprzętu i czujników......
Powrót do góry
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 09:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


hejka kolego

dziekuje za odpowiedz !

w moim aucie ciągle świeci się kontrolka silnika i komputer pokazuje komunikat "sprawdź układ wydechowy" no i wszyscy mechanicy i elektrycy co zabierali się za auto kasowali za wymiany pierwszej sondy a błąd drugiej określali jako chwilowy i musi być powodowany pierwszą sondą a nikt tego nie sprawdził. Po prostu papudraki, w mojej okolicy nie ma dobrego mechanika, wszyscy szukają wielkiego problemu a nikt nie patrzy na podstawowe rzeczy,mam nadzieje ze ten kabelek jest urwany a nie specjalnie odcięty i winny ponad rocznym mękom i wielkim wydatkom
pozdrawiam
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 12:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


Siema kolego.Teraz dałeś sam odpowiedż dlaczego uważam że najlepszym mechanikiem dla własnego auta jest jego kierowca....powoli i literatura plus majsterkowanie pozwoli rozwiązać ci większość przyczyn i problemów.
Po za tym zmień mechaników bo trafiłeś delikatnie mówiąc na niedouków....
Nie napisałeś ani słowem że pali ci się kontrolka silnika........to dlatego że komputer nie otrzymuje danych z drugiej sondy,napisałem ci o tym. Kolego przewód musisz podłączyć bez przedłużeń i skróceń bo w innym wypadku zmieni to odczyt danych. Pozdrawiam i rada na przyszłość...jeśli coś wiesz i sądzisz że jest inaczej to nie daj sobie wmówić mechanikowi że coś samo się zmieni..... :D
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 12:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


Kolego zapomniałem dodać że po złączeniu przewodu sondy lambda będziesz musiał wykasować błąd z pamięci komputera autka........nie wiem czy u ciebie uda to się przez zwykłe odpięcie akumulatora. odłącz klemę plusa i np po 8 min. przypnij ją ponownie.....sprawdzić możesz nic na tym nie stracisz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 12:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dusia_28

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKIE
Posiadane auto: RENAULT CLIO III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 16:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedz
prawda zapomniałem napisać o kontrolce bo to już tak długo trwa ze nie oczekiwałem odpowiedzi na ten post,dziwi mnie jednak to ze kontrolka po skasowaniu błędów czasami zapalała się dopiero po kilku dniach sumując kilku godzinach jazdy a ostatnio już po kilku godz od wykasowaniu błędu,jestem amatorem ale montując LPG chyba nikt sobie kabelka nie ucina bo na benzynie był potrzeby a teraz trzeba obejść komputer i ucinamy bo takie podejście miał mechanik

co do mechanika to już wypróbowałem takich co w garażowym kanale zarabiają na naprawach i takich co w serwisie renault pracowali i poszli na swój garnuszek i każdy chwali się tylko co robił a nie jak robił
myślę ze ta błahostka załatwi mój długotrwały problem
pozdrawiam
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 22:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


Kolego nie chcę rostrzygac co do przerwanego kabla ponieważ mógł go i rozciąc gazownik bo np. nie mógł ustawic instalacji..... Większośc dzisiejszych mechaników i porad fachowców opiera się na podłączeniu pod czytniki błędów.....to ewidentna bzdura,do nie których problemów trzeba PODCHODZIC Z GŁOWĄ I MYŚLEC LOGICZNIE a nie z czytnikiem albo młotkiem....widzisz mechanik mówił swoje a Ty wydedukowałeś że jeśli coś jest zmontowane to musi byc potrzebne. A co do błędów to czas ich wyświetlenia na kontrolkach może byc różny... Mam nadzieję że problemy znikną w twoim aucie.
Powrót do góry
TammyB

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): London
Posiadane auto: No
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 16:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


co do mechanika to już wypróbowałem takich co w garażowym kanale zarabiają na naprawach i takich co w serwisie renault pracowali i poszli na swój garnuszek i każdy chwali się tylko co robił a nie jak robił
myślę ze ta błahostka załatwi mój długotrwały problem
pozdrawiam
_________________
PKT.22
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 16:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) druga sonda lambda clio III 1,2 16v


Tak z czystej ciekawości pytanie do moderatora.......co ma oznaczać pierwszy post nowego forumowicza?
Rodzaj przywitania?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoGiulietta

32 900

2013r.

131 207 km

śląskie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie

Alfa RomeoStelvio

139 999

2019r.

73 000 km

pomorskie

Alfa RomeoGiulia

103 900

2019r.

60 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoMiTo

17 900

2012r.

232 044 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System