Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aleksis

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: renault megan scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Kwi 2014, 18:40
Temat postu:

problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg


Dzień dobry. Niedawno kupiliśmy z mężem Renault Megan Scenic silnik 1.6 z 1998 roku. Mamy taki problem i nie wiemy co dalej otóż: renault jest na benzynę i gaz. Jak mąż odpali na benzynie auto pracuje normalnie, ale obroty nie są normalne, bo nie spadają poniżej 10, a są około 15. Natomiast jak mąż przełączy na gaz albo auto się przełączy na gaz, to zaczyna dziwnie auto pracować ja mówię, że zaczyna pyrkać , a nie jak na benzynie normalnie pracuje. Na gazie natomiast obroty są normalne, to znaczy spadają poniżej 10 są około 5. Jak kupiliśmy auto w lutym to podczas jazdy tak nam zaczęło pyrkać na gazie mąż patrzył do auta i poruszał części pod maską i przestało, a teraz znowu pyrka i te niepokojące obroty na benzynie. Myślał, że to poruszanie części pomogło, ale uważa, że raczej nie no bo znowu nam auto pyrka na gazie. Proszę bardzo o pomoc może ktoś ma doświadczenie lub jakiś pomysł. Bardzo dziękuję za każdą radę.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 11:08
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg


a jaka instalacja gazowa? Pyrka tzn co? A jak w czasie jazdy?
Confused
Powrót do góry
aleksis

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: renault megan scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 11:41
Temat postu:

odpowiedź


gaz sekwencyjny w kole pyrka tzn tak jak małe strzały nieregularne bardzo małe. teraz pogrzebaliśmy z mężem przy świecach i obroty na benzynie spadły ale auto nie przełącza na gaz za pomocą przycisku
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 15:29
Temat postu:

Re: odpowiedź


aleksis napisał:
gaz sekwencyjny w kole pyrka tzn tak jak małe strzały nieregularne bardzo małe. teraz pogrzebaliśmy z mężem przy świecach i obroty na benzynie spadły ale auto nie przełącza na gaz za pomocą przycisku




Gaz sekwencja to instalacja,a typ, a w kole to zbiornik gazu zamiast koła zapasowego.Jaki przebieg itp?
Nie bardzo rozumiem te pyrkanie-małe strzały....nie wiem jak je zinterpretować na odległość,bo nie łapię problemu po Twoich wyjaśnieniach.....
Najlepiej jeśli podjedzie na przegląd i regulację instalacji do gazownika.Tylko jeśli jest też problem z benzyną...i ruszanie kablami i świecami pomaga to najpierw musisz uporać się z tym. Często bywa że mały problem z benzyną jest dużo większy na gazie.
Nie wiem jak u Was ale u mnie sekwencja sama przełącza na gaz...jest możliwość przełączenia na benzynę i z powrotem na gaz.....i awaryjne uruchomienie na samym gazie.
A u was dlaczego nie przełącza na gaz przyciskiem?
Powrót do góry
aleksis

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: renault megan scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 18:54
Temat postu:

odpowiedź


Już nie mam siły wymieniliśmy kable te od świec bo myśleliśmy że to one ale obroty na benzynie spadły owszem ale jakby auto nie równo dalej chodzi tzn jest słabe nie ma mocy. Instalacje gazową mamy układ sterujący STAG a auto ma przejechane 170 000. Mamy gaz ten sekwencyjny i możemy sobie sami przełączyć za pomocą przycisku na gaz albo się sam przełącza. Jak odpalimy auto ma benzynie i chcemy sobie sami na gaz przełączyć teraz to się nie przełącza na ten gaz i sekwencyjnie tez się nie przełącza. Co to może być za cholera?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 18:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 19:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg


Bardzo chaotycznie opisujesz problem.Generalnie z sekwencją jest tak,że to jest automat i auto odpalane jest na benzynie i dopiero po nagrzaniu do ustawionej temperatury (jak u mnie 30 stopni)Auto się przełącza na gaz.Póki się nie nagrzeje to i ręcznie nie przełączysz.
Piszesz,że wymieniliście kable,a co ze świecami?Ja jak wymieniam kable to i przy okazji świece i tak robi większość użytkowników.
Co z filtrami powietrza,czy paliwa?
U gazownika byliście na sprawdzeniu,czy tam wszystko gra?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
aleksis

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: renault megan scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 19:19
Temat postu:

odpowiedź


Świece też wymieniliśmy i auto tak działa jak wcześniej napisałam nie ma mocy na benzynie. Z gazem jest u nas tak samo jak u pana jak chcieliśmy przełączyć na gaz to auto było już nagrzane i powinno się przełączyć a się nie przełącza. Wcześniej auto nie pracowało równo na gazie natomiast na benzynie miało podwyższone obroty. Teraz obroty na benzynie są ok ale nie ma mocy na benzynie a na gaz się nie załącza.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 20:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg


Ja też jestem kobietą Wink
wydaje mi się ze jeżeli nie przełącza się na gaz to gazownik powinien to zobaczyć.
Pytałam co z filtrami ?Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Janusz97

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Sharan
Piwa: 19/4
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 21:08
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg


Proszę Pani proszę sprawdzić emulator.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 21:47
Temat postu:

Re: odpowiedź


aleksis napisał:
Świece też wymieniliśmy i auto tak działa jak wcześniej napisałam nie ma mocy na benzynie. Z gazem jest u nas tak samo jak u pana jak chcieliśmy przełączyć na gaz to auto było już nagrzane i powinno się przełączyć a się nie przełącza. Wcześniej auto nie pracowało równo na gazie natomiast na benzynie miało podwyższone obroty. Teraz obroty na benzynie są ok ale nie ma mocy na benzynie a na gaz się nie załącza.




Ogólnie z tego co piszesz to wynika że jest problem i na benzynie...świece,cewka, filtr powietrza do przejrzenia i jesli to nie wyeliminuje mułowatości do dalsze szukanie w osprzęcie benzynki.
Świece przy gazie powinny miec zmniejszoną szczelinę od fabrycznej o 0.2-0.3 mm.
Filtr powietrza ważny dla osiągów i pracy na gazie.
Co do gazu to wymiana filtrów gazu fazy ciekłej i lotnej.
Jeśli nie przełącza na gaz to przyczyn może byc wiele
...brak gazu poprzez niesprawny zawór na butli lub przy reduktorze,cewka niesprawna albo odłączyliście kable, albo zatarty tłoczek w zaworze
...za małe ciśnienie gazu poprzez zaszlakowany reduktor lub zapchane filtry gazu
...wadliwy czujnik cisnienia gazu lub połączenia do niego, elektryczne lub gazowe
...przepalony bezpiecznik od centralki gazu, albo kable zerwane podczas grzebania
wczesniej było ok przecież to przyczyny trzeba szukac po kolei.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 23:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z obrotami-benzyna i nieprawidłową praca auta na lpg


Janusz97 napisał:
Proszę Pani proszę sprawdzić emulator.



W nowych stagach emulator jest wbudowany w sterownik gazu....chyba że zerwano przewód wlutowany do przewodu sygnałowego wtrysku benzynowego....podczas ruszania przewodami.

A po za tym koleżanko jest u was Stag ale jaki? 4 eco , 4 plus, 300 itp itp ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoGiulia

103 900

2019r.

60 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

28 700

2011r.

100 000 km

pomorskie

Alfa RomeoGiulietta

32 900

2013r.

131 207 km

śląskie

Alfa RomeoMiTo

33 900

2016r.

199 000 km

małopolskie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System