Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Wto 09 Gru 2014, 23:59
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Cytat:
Jaki masz silnik w swoim mercu? 1.8, 2.0, 2.3, 2.4, 2.8, 3.6, 4.3?


Ja mam silnik 1.8.

Cytat:
Przydałaby się fota z góry z ujęciem całej komory silnika, z uwidocznieniem wtrysków gazu, widoku przewodów gazowych


Jutro postaram się zrobić zdjęcie z góry całej komory silnika i na ile uda mi się wraz z wtryskami gazu oraz przewodów.

Cytat:
Długość wężyków od wtrysków do dolotu jest też różna /powinna być taka sama na każdym z 8 wtryskiwaczy gazowych/


Hm... to gazownik nie wie że mają być równej długości wężyki?. Taką lipę odstawia że podstaw jak by nie było nie wie?. Przyznam że jest to niepokojąca sytuacja że ci co montują nie wiedzą o takich rzeczach.

Jak zakładałem LPG to od razu było mówione o LOVATO nic a nic nie było wspominane o STAG'u. Teraz przyznam że nie co żałuje że może nie mam STAG'a.

Cytat:
Nie ma problemu rezerwuję Ci miejsce... najbliższe dni mam obstawione,ale jak już tyle z siebie wywaliłem to muszę dokończyć robotę


Tylko ta odległość robi robotę że nie jest to opłacalne. Jeszcze przy okazji jak najbardziej to bym się nawet nie zastanawiał i bym podjechał do Ciebie.

Cytat:
Pewnie forumowicze mają nas już dość i naszych krótkich komentarzy


Nie jest tak źle Smile nie jeden może jeszcze skorzysta z Twoich rad odnośnie LPG.

Póki co jeszcze jeżdżę na tym LPG co tankowałem ostatnio, mam przejechane 222 km i jeżdżę już chwilę na rezerwie.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 10 Gru 2014, 13:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Witam.
Artur robiłeś fotki i za pierwszym razem wrzucasz fotki dwóch listew wtrysków lpg po 2 wtryski, za drugim fotki następnych dwóch/napisałeś że następne-kolejne/..............................byłem pewny że masz 4 gary i 4 wtryski, a po dodaniu następnych zdjęć wychodziło mi ze masz 8 garów/cylindrów/..................................... Shocked trochę wkręciłeś mnie opisami i fotkami.

Zapytałem o silnik....więc masz dokładnie 1799 cm pojemności a moc 122 albo 123 KM.......liczba cylindrów 4.... Wink V max coś ok 190 km/h.....itp itp....
Trochę to zmienia ale tylko w kwestii ilości wtryskiwaczy gazowych....nie masz 8 garów a 4 gary Very Happy

Co do długości przewodów od wtrysków gazowych do dysz w kolektorach.....to ma być jednakowa....to podstawa bo wtryski dają dawkę lpg i paliwo musi pokonać pewną drogę do komór.....jednakową/patrz rozmieszczenie wtryskiwaczy gazowych...są w jednakowej odległości od komór/...............hym....to podstawa i albo gazownik jest Evil or Very Mad ...albo lenistwo i niedbalstwo bo tak łatwiej-szybciej.
Tak samo średnica przewodów i bardzo ważne umieszczenie dysz wtryskowych na kolektorze a dokładnie miejsce i kąt w stosunku do wtrysków benzynowych.....

Co do roboty to był żart Wink Very Happy normalna sprawa że za daleko.
Pozdro Maciej.[/list]
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 10 Gru 2014, 23:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Wiesz, może moja nie wiedza w zakresie instalacji LPG i uwiecznienia części tej instalacji wprowadziły Cię w błąd co oczywiście błąd był nie świadomy.

Czyli dowiedziałem się że mam 4 gary Smile i dokładnie jest tak jak piszesz 122 kucyki Smile.

Nie udało mi się dzisiaj zrobić zdjęcia za dnia całej komory silnika, jutro się postaram to zrobić.

Wyjeździłem do końca LPG z butli tak jak radziłeś, do brzeczka sygnalizującego.

Zatankowałem teraz na BP i weszło mi 34.96 litrów LPG.

Miałem przejechane 228 km co daje średnią 15.33 l/100 km. Tylko jazda po mieście żadne nawet km za miasto. Jak to się ma do realiów?. Dużo, mogło by być lepiej?.

Ale jak by tych km do Ciebie było mniej był bym już u Ciebie zapewne żebyś rzucił okiem na LPG.

Maciek podam jak spalanie miało miejsce w listopadzie jak jechałem na Śląsk, jechałem autostradą 90% drogi to jak zatankowałem w Tarnowie a następnie w Mikołowie to weszło mi 24,86 litrów LPG i przejechałem 276 km co daje 9.00 l/100 km.

Powrót wyszedł mi 263 km, zatankowałem w Mikołowie 27,70 litrów LPG co daje średnią 10.53 l/100 km.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 10:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Podjechałem dzisiaj do jednego gazownika to nie ruszy sprawy bo jak jest instalka na gwarancji to niech naprawia ten co to zakładał.

Umotywował to tym że sterownik rejestruje wszystkie wpięcia i że później będzie ale o gwarancję. I że instalacja LAVATO jest na ciepłe kraje a nie na nasze warunki pogodowe.

Także że widzę że kariery zbytnio nie zrobię raz że ten co to montował to też odpycha sprawę, ten co tego nie robił to samo. Hm... .

Faktycznie jest tak że nie może inny gazownik się wpiąć na gwarancji instalacji?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 12:20
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


asziatko napisał:
Wiesz, może moja nie wiedza w zakresie instalacji LPG i uwiecznienia części tej instalacji wprowadziły Cię w błąd co oczywiście błąd był nie świadomy.

Czyli dowiedziałem się że mam 4 gary Smile i dokładnie jest tak jak piszesz 122 kucyki Smile.

Nie udało mi się dzisiaj zrobić zdjęcia za dnia całej komory silnika, jutro się postaram to zrobić.

Wyjeździłem do końca LPG z butli tak jak radziłeś, do brzeczka sygnalizującego.

Zatankowałem teraz na BP i weszło mi 34.96 litrów LPG.

Miałem przejechane 228 km co daje średnią 15.33 l/100 km. Tylko jazda po mieście żadne nawet km za miasto. Jak to się ma do realiów?. Dużo, mogło by być lepiej?.

Ale jak by tych km do Ciebie było mniej był bym już u Ciebie zapewne żebyś rzucił okiem na LPG.

Maciek podam jak spalanie miało miejsce w listopadzie jak jechałem na Śląsk, jechałem autostradą 90% drogi to jak zatankowałem w Tarnowie a następnie w Mikołowie to weszło mi 24,86 litrów LPG i przejechałem 276 km co daje 9.00 l/100 km.

Powrót wyszedł mi 263 km, zatankowałem w Mikołowie 27,70 litrów LPG co daje średnią 10.53 l/100 km.



Nie ma problemu Very Happy
Co do zużycia gazu to powinno być ok. 20-30 % większe niż benzyny...przelicz do średniego benzyny.
Wg. mnie w twoim wypadku miasto 15.33 przy Twoim silniku to za dużo.Kłania się montaż /np średnica dysz itp/ oraz kalibracja....
Spalanie w trasie akceptowalne bo zależne od prędkości.
Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 12:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 12:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


asziatko napisał:
Podjechałem dzisiaj do jednego gazownika to nie ruszy sprawy bo jak jest instalka na gwarancji to niech naprawia ten co to zakładał.

Umotywował to tym że sterownik rejestruje wszystkie wpięcia i że później będzie ale o gwarancję. I że instalacja LAVATO jest na ciepłe kraje a nie na nasze warunki pogodowe.

Także że widzę że kariery zbytnio nie zrobię raz że ten co to montował to też odpycha sprawę, ten co tego nie robił to samo. Hm... .

Faktycznie jest tak że nie może inny gazownik się wpiąć na gwarancji instalacji?.



Po pierwsze instalacja na gwarancji wiec nikt nie chce poprawiać i brać na siebie odpowiedzialności...gdyby później coś siadło np. sterownik, reduktor to naprawa na twój koszt.
Gazownik nie chce bo poprawiać i sprawdzać.... to czas i sprawdzanie i poprawianie wszystkiego po kolei i branie na siebie odpowiedzialności za ewentualne poprawki.

Korekty sterownika będą odnotowane i po Twojej gwarancji.
Hym...aż takiej tragedii po ogarnięciu Lovato tzn montażu i ustawień nie będzie.

Wyjście jest takie...albo poprawki na gwarancji i problemy z tym związane,bo nikt nie lubi przyznawać się do błędów....albo poprawki w innym miejscu i utrata gwarancji.

Pozdro Maciej
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 19:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


To widzę że trafiłem jak nie wiem z tą instalacją jak nie powiem kto w co.

Ale udało mi się wbić jutro do tego gazownika co zakładał tą instalację. Jutro mam jechać na 10. Powiedziałem mu raz jeszcze przez telefon że samochód dużo pali, że na pełnym baku nie zrobię więcej jak 230 km po mieście że widzę że jest coś nie tak, że widzę że spalanie jest sporę mimo na jednostkę 1.8.

Powiedziałem kategorycznie że chcę żeby sprawdził tą instalację, wyregulował, skalibrował tak jak ma być a nie tak że ja ponoszę koszty raz dojazdu do niego a dwa koszt LPG nie przekłada się na przejechane km.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 12 Gru 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Zaległe zdjęcia widoku całej komory silnika



. Sprawa wygląda tak że byłem u gazownika co montował instalację i stwierdził że wszystko dobrze jest że nie ma czego się czepić zarówno pod względem montażu i ustawień, że mapy są prawidłowe że wszystko jest dobrze.

Mówię mu czy opaski, wężyki (tak jak mi mk0367 pisałeś) są wszystkie na miejscu, są dobrej długości to usłyszałem że jak by było źle to bym nie jeździł w ogóle. Hm... nie tak do końca.

Posprawdzali wszystko, podłączyli komputer, pokazali mi że wszystko jest jak ma być. Nie wiele się znam i mam pojęcie też o tym.

I gazownik stwierdził że zaznaczył całą mapę i po osiągnięciu 1500 obrotów będzie ujmowało 8% LPG. Pytam się czy muszę jeździć cały czas z obrotami (co jest to nie realne) 1500 i dopiero będzie coś oszczędne. To usłyszałem że wolne obroty nie są ruszane a po osiągnięciu 1500 obrotów jest ujmowane 8% LPG.

Hm... co to znaczy?.

Jak wracałem miałem przejechane prawie 100 km, dokładnie 93 km i zatankowałem z ciekawości ile wejdzie LPG. Zatankowałem na BP jak poprzednio i weszło mi 9.08 l. Co daje średnią koło 10 l/100 km. Jazda po mieście + wyjazd do gazownika 40 km w obie strony, prędkość k/70 km, czasami 90 km, górki, teren zabudowany.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 12 Gru 2014, 14:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


/////. Sprawa wygląda tak że byłem u gazownika co montował instalację i stwierdził że wszystko dobrze jest że nie ma czego się czepić zarówno pod względem montażu i ustawień, że mapy są prawidłowe że wszystko jest dobrze./////


Tu się myli,montaż jest nieprawidłowy, dlaczego opisałem.Map i ustawień nie widziałem, a także średnic dysz wtrysków gazowych itp.


/////Mówię mu czy opaski, wężyki (tak jak mi mk0367 pisałeś) są wszystkie na miejscu, są dobrej długości to usłyszałem że jak by było źle to bym nie jeździł w ogóle. Hm... nie tak do końca./////


Wali jak pomylony....gdyby było źle to nie jeździł by...bez tłumika też można jeździć albo z uszkodzonym....
Szkoda mi słów....długość od wtrysku gazowego do kolektora powinna być taka sama na każdym.Opaski powinny być/po pewnym czasie materiał twardnieje i robią się luzy, a czym grozi nieszczelność nie muszę tłumaczyć/,cewki wtryskiwaczy gazowych w pionie bo jest taka możliwość itp...wiem bo mam z tym styczność.Teraz akurat skończyłem remont kapitalny instalacji 6-letniej w jeepie/4.7 litra,8 garów,235 KM/,przerabiałem całą instalację...przewody ciśnieniowe,podciśnienie,wtryski wymiana z 2 listw walteków na pojedyncze agis apis i wiercenie dysz,dokładka węża wyrównania ciśnień, filtry, reduktor do regeneracji, korekta położenia dyszy podciśnienia do map sensora gazu,kalibracja itp.Autko przyjechało do mnie na benzynie bo centralka też zastrajkowała....
Zerknij w necie na instrukcje montaży gazu firmy AC, a także filmiki o montażu gazu też np AC.

/////Posprawdzali wszystko, podłączyli komputer, pokazali mi że wszystko jest jak ma być. Nie wiele się znam i mam pojęcie też o tym./////


Normalne,nie musisz znać się na tym.


/////I gazownik stwierdził że zaznaczył całą mapę i po osiągnięciu 1500 obrotów będzie ujmowało 8% LPG. Pytam się czy muszę jeździć cały czas z obrotami (co jest to nie realne) 1500 i dopiero będzie coś oszczędne. To usłyszałem że wolne obroty nie są ruszane a po osiągnięciu 1500 obrotów jest ujmowane 8% LPG./////

Hm... co to znaczy?.

Będzie palił mniej w teorii.

/////Jak wracałem miałem przejechane prawie 100 km, dokładnie 93 km i zatankowałem z ciekawości ile wejdzie LPG. Zatankowałem na BP jak poprzednio i weszło mi 9.08 l. Co daje średnią koło 10 l/100 km. Jazda po mieście + wyjazd do gazownika 40 km w obie strony, prędkość k/70 km, czasami 90 km, górki, teren zabudowany.[/quote]/////


Co do spalania średnia z 40 km trasy i 60km miasta to akceptowalne.
Pisałem że będzie problem i że zaneguje wszystko.Nie będę komentował jego opinii na twoje sugestie bo żenada...
Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 12 Gru 2014, 19:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


To widzę że umoczyłem dobrze, raz kasę, dwa brak zainteresowania ze strony gazownika, trzy hm kto może jeszcze pomóż?.

Cytat:
Będzie palił mniej w teorii


To znaczy że nic to nie daje?. Że dalej będzie spalanie w mieście koło 16 l/100 km?.

A co w ogóle dało to zaznaczenie wszystkich map i ograniczenie do 1500 obrotów?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 24 Gru 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Po ostatniej regulacji i ostatnich poprawkach dzisiaj zatankowałem do pełna po przejechaniu 250 km i sprawa spalania wygląda tak.

Zatankowałem 31.03 l LPG / 250 przejechanych km * 100 = 12.41/100 km w mieście.

Koło 13 l/100 powinno być spalanie. Poprzednio w instalacji były nie dociągnięcia, nie było opasek, źle pewnie wyregulowana była stąd spalanie wyniosło 16 l/100 km w mieście.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 27 Gru 2014, 12:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Witam.
Po twoim wpisie zrozumiałem że jednak gazownik zrobił poprawki i korekty......tzn poprawił montaż instalacji i ustawienia...a spalanie jest oki?
Jeśli tak to super.
Wyjaśnij mi jeszcze jak udało Ci się to, mimo jego wcześniejszego oporu i twierdzenia że jest wszystko dobrze? Very Happy

Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 01:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


mk0367 powiem tak, ten gazownik co montował instalację LPG nie dał się jąć że są jakieś tam nie dociągnięcia, problemy, niuanse itp. Wszystko jest dobrze, wszystko jest cacy.

Tym samym udałem się do innego gazownika, umówiłem się na termin, przeglądnął mi cała instalację, pozakładał opaski na węże do wtryskiwaczy zarówno na górze jak i na dole, podłączył komputer, wyregulował.

Czy to będzie skutkowało utratą Gwarancji oby nie, trudno mi powiedzieć. Czy centralka zapisała ten komputer tego gazownika, jedni mówią że tak drudzy mówią że nie.

Tak jak pisałem w poprzednim poście

Cytat:
Zatankowałem 31.03 l LPG / 250 przejechanych km * 100 = 12.41/100 km w mieście.


Teraz na tym LPG mam zrobione 122 km po samym mieście i coś nie wiem czy jestem przewrażliwiony już czy co bo mam dwie kropki zielone z czterech (od czasu do czasu zapali się trzy kropki zielone) i tak licząc to zakładam tylko że w 4 zielonych kropkach jest 25 l LPG (10 l LPG jest rezerwy na czerwonej kropce) to spalanie mam po przejechaniu 122 km po mieście w granicach 12.5 l.

Nie wiem czy to dobrze liczę i czy to jest realne spalanie takie liczenie.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 22:11
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Dzisiaj zatankowałem ponownie do pełna, zatankowałem 24,91 l LPG, przejechanych miałem 188 km i średnia wyszła mi na 100 km 13.46 l LPG.

Przednio miałem 12.41 l/100 km. W obydwóch przypadkach jazda tylko po mieście i lekko poza ale nie większa prędkość jak 70 km. I w obydwóch przypadkach zatankowałem też na Statoilu.

Czym to jest spowodowane że poprzednio miałem o ponad litr mniej na 100 km jak teraz?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 17:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


asziatko napisał:
Dzisiaj zatankowałem ponownie do pełna, zatankowałem 24,91 l LPG, przejechanych miałem 188 km i średnia wyszła mi na 100 km 13.46 l LPG.

Przednio miałem 12.41 l/100 km. W obydwóch przypadkach jazda tylko po mieście i lekko poza ale nie większa prędkość jak 70 km. I w obydwóch przypadkach zatankowałem też na Statoilu.

Czym to jest spowodowane że poprzednio miałem o ponad litr mniej na 100 km jak teraz?.



Witam.
Ilością kilometrów miasto i poza miastem...stylem jazdy i prędkościami....temperaturą otoczenia...jakością i składem gazu.......wielkością litrów które weszły do odbicia.....
To może mieć wpływ na różnicę... Cool
Poczekaj spokojnie i obserwuj litry i swój styl jazdy.

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoGiulia

97 900

2018r.

91 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie

Alfa RomeoStelvio

119 900

2018r.

103 500 km

wielkopolskie

Alfa RomeoGiulietta

34 900

2015r.

202 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoStelvio

139 999

2019r.

73 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System