Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
talent

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Gru 2006, 09:59
Temat postu:

gasnie w czasie jazdy


Witam
Moze tu ktos mi pomoze ,mam Fiata Brava 1,6 LPG od pewnego czasu nie da sie nim normalnie jezdzic podczas jazdy najczesciej gdy zmieniam biegi auto gasnie dodajac gazu zapala i jedzie dalej wszystko co mozliwe juz wymienilem swiece , kable,bylem na komputerze i nic dalej to samo
Powrót do góry
gadu-gadu
xeper

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Gru 2006, 10:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


a dzieje ci sie to na gazie czy na beznynie??

jak auto pracuje na benzynie nirmalnie?? jesli nie jezdzij przez jakis czas na benzynie to wroci do normy
Powrót do góry
talent

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Gru 2006, 12:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


w zasadzie jezdze caly czas na gazie
Powrót do góry
gadu-gadu
Łepek

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 75 KM HL 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Gru 2006, 14:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


Sprawdź tez filtr powietrza, może jest już konkretnie brudny i podlega wymianie.. a co do jazdy na benzynie to się także zgodze, bo czasem przynajmniej raz na miesiąc samochód który jeździ na gazie powinien przejechac te 100 km na benzynie.. takie jest moje zdanie..

Pozdrawiam..
_________________
Siena 1.2 75 KM HL 99'
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Nie 10 Gru 2006, 22:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


witam panuw moie zdanie do fiata brawa , ma on hory silnik i świece ważne bo na innyh cuda sie dzieją tylko na fabrycznyh dobrze pracuie miałem troszke takih aut w naprawie i za swiece płaciłem 150 zł komplet ale swiece inne lub zamienniki zile wpływają na jazde
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Nie 10 Gru 2006, 22:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
talent

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2006, 00:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


Witam
jak nie urok to .... znowu mam problem , gdy auto jest zimne(fiat brava 1,6 16VX) odpala bez problemu a gdy silnik sie zagzreje i zgasze go to juz nie odpale dopoki nie ostygnie ,nie wiem juz co robic bylem u kilku mechanikow i wiem ze rozrusznik jest 100% ok akumulator ok, rozrzad tez , kazdy z mechanikow COS tam przy nim zrobi poprawi i mowi ze bedzie ok a gdy dojezdzam do domu to sie dzieje to samo . Teraz gdy juz wszytsko zawiodlo jeden z mechanikow chce wyjmowac silnik i szukac przyczyny tam podobno to moga byc jakies walki w silniku czy cos takiego , blagam poradzcie cos bo szukanie tej przyczyny w silniku to sa podobno duze koszta a ja juz nie wiem co robic.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomaszn1

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2006, 13:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


witam
miałem ten sam problem (brava 1.4 + gaz) na zimnym silniku palił za ciepłym nic i trzeba było czekać aż wystygnie.
pomogło wymienienie przekażników od gazu i jak ręką odioł pali bez problemu
Powrót do góry
talent

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2006, 14:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


dzieki za odpowiedz sprobuje tez to wymienic moze pomoze lape sie juz wszystkiego bo juz mnie to tyle nerwow kosztuje ze szok Embarassed Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Pią 22 Gru 2006, 09:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


Witam iak pszekaznik nie pomoże to zostanie czuinik temperatury cieczy, bo i on steruie silnikiem iak ci sie zagrzeie to złe parametry pokazuie asilnik może gasnąć bo komp myśli że iest wstanie pszegrzanie i niepozwała na pszegrzanie tak działają nowsze auta .iak ci zgasnie sprawdz prondy czy dohodzą tam gdzie powinny
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
lelex

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2007, 01:13
Temat postu:

czujnik obrotów wału korbowego


Sprawdź czujnik obrotów wału korbowego, tzw. czujnik Halla.

Pozdr.
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Maj 2007, 18:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


Witam, nie mam w swojej bravie LPG ale słyszałem, że niektóre typy instalacji stwarzają problemy.Ponoc najlepsza to TARTARINI zaś przy 16 v na wielopunktowym wtrysku obowiązkowo musi byc emulator który oszukuje wtryskiwacze w czasie jazdy na benzynie eliminując w ten sposób możliwośc powstania błędu w centrali wtrysku. niektórzy gazownicy oszczędzają i świadomie nie montują emulatorów.Kuzyn mój ma jakąś tanią instalacje LPG w bravie 1,2 16v nie przeznaczona do kolektora plastykowego z 16v i ciągle ma problem z utrzymaniem zaprogramowanych parametrów dla silnika. GAśnie, trudności z rozruchem zimny i ciepły także na benzynie. Po całkowitym odłączeniu elektryki LPG, jest OK.Sprawdż czy masz dobrze dobraną instalacje LPG.Przez pierwsze 30 000 km po montażu wszystko było OK
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
smokmatt

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Stilo 2006 1,9 JTD 8v 120 KM
Piwa: 0/7
Wysłany: Wto 02 Wrz 2008, 09:19
Temat postu:

Gasnie na gazie w czasie jazdy


Witam mam podobny problem. W czasie jazdy na gazie silnik gasnie przewaznie podczas redukcji biegu.Czasem wystarczy ze wcisne sprzegłoi juz mu sie cos nie podoba. Zauwazylem tez ze przy zmianie biegu na wyzszy czasem sie krztusi i dusi. A od czasu do czasu przy tych objawach cos jakby strzelilo pod maska i gasnie. Przy ponownej probie odpalenia wszystko oki. Najgorsze jest to ze wszystkie te objawy nie wystepuja czaly czas raz wszystko jest oki ale wystarczy ze gdzies zaparkuje na 5 minut i po ponownym odpaleniu potrafi juz pojawic sie problem wczasie jazdy.
Prosze pomozcie co to moze byc Sad
Powrót do góry
komunikator tlen - status
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Wto 02 Wrz 2008, 21:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gasnie w czasie jazdy


piotrekg7 napisał:
Witam, nie mam w swojej bravie LPG ale słyszałem, że niektóre typy instalacji stwarzają problemy.Ponoc najlepsza to TARTARINI zaś przy 16 v na wielopunktowym wtrysku obowiązkowo musi byc emulator który oszukuje wtryskiwacze w czasie jazdy na benzynie eliminując w ten sposób możliwośc powstania błędu w centrali wtrysku. niektórzy gazownicy oszczędzają i świadomie nie montują emulatorów.


wybacz ale takich głupot dawno nie czytałem - 4 generacja tartarini nie posiada żadnych dodatkowych emulatorów po prostu komputer benzyny steruje pracą komputera gazowego - sygnały na wtryski podawane przez komputer benzyny są przeliczane na sygnały wtrysku gazu i komputer benzyny nie ma żadnego emulatora. chyba że gazownik ma emulator zamiast szarych komórek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoStelvio

117 900

2017r.

57 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

28 700

2011r.

100 000 km

pomorskie

Alfa RomeoGiulietta

32 900

2013r.

131 207 km

śląskie

Alfa RomeoMiTo

33 900

2016r.

199 000 km

małopolskie

Alfa RomeoMiTo

17 900

2012r.

232 044 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System