Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) duszenie silnika na lpg -Brava 1.4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malina107

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fabia I 1.4 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:47
Temat postu:

duszenie silnika na lpg -Brava 1.4


Witam, mam Brave 1.4 12V w gazie. (Gaz pół-funkcyjny, tzn w momencie kiedy go przygazuje alb gdy się rozgrzeje, to przełącza się na gaz, można nacisnąc przycisk, żeby przełączyl się na benzyne albo ten sam rpzycisk, zeby nie przełaczal sę w ogole na gaz)

Dziś zima zaskoczyła mój samochód.


Wszystko było ładnie i pięknie, ale po przejechaniu jakichś 400 metrów samochód nagle zaczął wariować, trochę jakby się dusić (tak jak w momencie, gdy kończy się gaz w butli) i dziwnie boksować z tyłu (takie miałem uczucie). Najpierw chciałem go przełączyć na bezyne ale po prostu się nie dało (co mnie bardzo zdziwilo), no ale nacisnąłem sprzegło, przegazowałęm i jakoś poszedl.

Problem w tym, że teraz na wolnych obrotach troche nierówno chodzi, ma jakieś słabsze przyspieszenie no i jak juz przełącze go na gaz to nie moge wrócic na benzyne. Możliwe jest to jedynie po wyłączeniu silnika i ponownym zapłonie. Do tego mam wrażenie, że bierze mi na tym gazie troche benzyny.


Czy ktoś wie co to moze byc?
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 08 Gru 2013, 11:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) duszenie silnika na lpg -Brava 1.4


jaka to instalacja? kiedy był robiony przegląd lpg (wymiana filtrów, regulacja)? półfunkyjny to znaczy jaki? sekwencja czy zwykła instalacja?
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Malina107

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fabia I 1.4 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Gru 2013, 23:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) duszenie silnika na lpg -Brava 1.4


Jest to instalacja pół-sekwencyjna czyli tak tak opisałem w poprzednim poście - po odpaleniu samochodu jest on na benzynie i przełącza się na gaz przy wyzszych obrotach silnika (nalezy go przygazowac i przełacza sie na gaz) lub po tym jak silnik się rozgrzeje. Jest przycisk, którym można wrócic do benzyny albo wyłączyć możliwość włączania się gazu.


Teraz zrobił sie kolejny problem, przy odpaleniu samochodu w ogole nie świecą się kontrolki od gazu, przy przegazowaniu nie przełacza się na gaz i cały czas jest na benzynie.


Wydaje mi się, że teraz jeżdzi na obu paliwach (czuć zgnile jaja z wydechu i spod maski oraz silnik strasznie nierowno chodzi, klekocze i dusi sie)

Przełaczałem samochod na gaz, w momencie kiedy nie zdązyl sie rozgrzac. Mozliwe, ze przez to cos sie uszkodzilo?

Kupilem samochod ponad 2 miesiace temu, wymienialem filtr powietrza i zawiezenie przednie, filt gazu zostal nie ruszony. Nie byl regulowany bo chodzil ok, bez zadnych problemow, spalanie tez mial w normie na ten silnik.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 05:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) duszenie silnika na lpg -Brava 1.4


podjedz do gazownika celem sprawdzenia instalacji- koszt niewielki (sama regulacja ok 20 -50zł)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Malina107

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fabia I 1.4 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 10:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) duszenie silnika na lpg -Brava 1.4


A mógłbyś mi polecić jakiegoś dobrego gazownika w Białymstoku?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 10:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoStelvio

119 900

2018r.

103 500 km

wielkopolskie

Alfa RomeoMiTo

17 900

2012r.

232 044 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie

Alfa RomeoGiulietta

34 900

2015r.

202 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

28 700

2011r.

100 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System