Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 17:35
Temat postu:

szarpie na lpg


Witam. Mam problem z moim sharankiem:-( silnik 2.0, 115 koni, sekwencja gazowa LOVATTO.Nie dosc ze ma problemy z plynnym odpalaniem i dosc dlugo trzeba go "podgazowac" zeby ruszyl bez gasniecia to jeszcze podczas jazdy gdy wskazowka temperatury dojdzie do polowy zaczyna mi szarpac l nie ma w ogole mocy jechac na Gazie. Na benzynie natomiast tego nie ma. W ogole wydaje mi sie ze moze cos z czujnikami trmperatury jest nie tak, bo na zimnym problem z paleniem a na cieplym nie natomiast na cieplym problem z plynna majaca moc jazda w GAZIE a na benzynie spoko. Juz nie wiem co mam myslec. Mialam jednego mechanika ktory nie wiedzial od czego to i zeby nie bylo sama dochodze do wniostku ze moze to cos z czujnikami temperatury nie tak? KUPILAM AUTO PONAD MIESIAC TEMU I W OGOLE ZAUWAZYLAM ZE JAKIES CZUJNIKI SA W SCHOWKU? Moze poprzedni wlasciciel cos kombinowal i nie wymienil w koncu na dobre albo wymienil tyle ze na sharana w wiekszej lub mniejszej pojemnosci a te w schowku sa stare. Przepraszam jak moje przeczucia was rozsmiesza ale W koncu jestem kobieta i nie za bardzo sie znam. Nadmienie ze wymienilam niedawno swiece bo iskra mi spieprzala za przeproszeniem i uznalam ze moze to jest. przyczyna no ale koles wymienil swiece kable i ta kopułke czy jakos tam i dalej to samo. Mysle jeszcze ze moze ta cala przeputnice przeczyscic trzeba czy cos. Chce najpierw zaczerpna waszego zdania. Moze ktos mial podobny problem. Jakos mialam pecha ostatnio do mechanikow i nonstop cieli mnie na kase za jakies niepotrzebne rzeczy sie okazalo wiec za nim zaprowadzebteraz chce wiedziec wiecej co to moze byc.Prosze was bardzo o pomoc bo juz nie wiem na co mam to moje malenstwo "leczyc" pozdrawiam
Powrót do góry
Janusz97

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Sharan
Piwa: 19/4
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 19:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Czy filtry były wymieniane.
Zalezy tez w jakim stanie jest parownik gazu.
Kazda instalacja w parowniku ma element sterujacy(gałkę regulacyjną)
Mozna nią ustawic obroty silnika.
Raczej wspomniany objaw moze miec powiązanie z parownikiem gazu.
Nie wiadomo jak podłączono instalacje węzy od układu chłodzenia.
Jak podłączono elektronikę do instalacji,emulacje.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7fa6ef49db1b592.html
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 21:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Witam koleżankę.Z tego co zrozumiałem z opisu to cała instalacja do przeglądu....

....śruba regulacyjna na parowniku nie jest do regulacji obrotów na gazie, służy do zwiększenia/zmniejszenia ciśnienia gazu na listwie wtryskowej...co może skutkowac tym że auto albo się dławi albo lepiej reaguje na pedał gazu...i pali więcej....Nie wnikając w szczegóły zależnie od dobranej średnicy przelotu w dyszach wtryskowych gazu ustawia się ciśnienie gazu aby czas wtrysku gazu był oki itp itp tzw kalibracja instalacji... Wydaje mi się że to raczej gazownik ustawił.

Nie wiem ile przebiegu mają wtryskiwacze gazowe...może czas na wymianę albo regenerację...

Świece nawet nowe powinny miec odpowiednio mniejszą przerwę...

Prawdopodobnie /tak jak kolega wyżej napisał/ winny jest parownik....zawalony i do regeneracji albo wymiany.....albo za słabo podgrzewa gaz...za mało gazu wychodzi z niego na listwę wtryskową gazu i stąd szarpanie i nie wchodzenie na obroty......objawem tego też może byc też przerzucanie na gaz przy raptownym wciśnięciu pedału gazu...

Filtry gazu fazy płynnej i lotnej też ważne.
Pozdrawiam.

Winn Very Happy
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 22:36
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


W Twym wypadku udałbym się do gazowników na sprawdzenie.
Moim zdaniem parownik do czyszczenia plus wymiana membran. O filtrach już nie wspomnę.
Przebiegu tej instalki zapewne nie wiesz.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 00:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Instalacja byla zalozona dwa lata temu i ma przejechane gdzies z dwadziescia tysi max. Poza tym zostaje problem tez z odpalaniem po nocy na zimnym silniku. Zaznaczam iz odpalany jest na benzynie a nie na gazie. Ja mam gaz sekwencyjny ktory jest sterowany tym zczyta z komputera samochodowego tak mi sie wydaje. Wiem tez ze czasem na benzynie auto nie wyczuje tak dobrze jak na gazie roznych problemow bo gaz jest hmmmm nazwijmy to delikatniejszy Razz na takie rzeczy. Nadmienie jeszcze ze po odpaleniu auta po nocy zachowuje sie tak jakby nie mial tzw ssania. Echhhh ale klapa teraz juz na serio nie wiem za co mam sie najpierw lapac... Zostawic kolejne ciezko zarobione pieniadze u gazownika czy u elektryka. Masakra same wydatki a mial byc taki tani i oszczedny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 00:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 00:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Nie wnikając w szczegóły, Moja rada jest taka. Udaj się do mechanika z diagnostyką, który rozprawi się z poprawnym odpalaniem i jazdą auta na benzynie.
Jeśli na benzynie będzie wszystko okey, to dopiero wówczas uruchom przycisk i włącz LPG. Zdarzyć się może, że będzie na gazie okey i będzie miał moc. Jeśli wystąpią problemy z jazdą na gazie, to wizyta u gazownika.
Taka kolejność pozwoli nie działać w ciemno.
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 01:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Tak wiec najpierw sprawdze te czujniki temp i przepustnice a na koncu gazownik. Dam znac najwyzej co i jak w piatek za tydzien, moze ktos skorzysta na moim doswiadczeniu Smile pozdrawiam i dziekuje wszystkim za checi i pomoc Smile
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 13:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Witam koleżanko. Trochę trudno mi wyłapać z tego co piszesz co jest grane. Z pierwszego posta wywnioskowałem że tylko na gazie żle chodzi a benzynie oki....teraz widzę że masz problem z zimnym silnikiem i jego odpaleniem na benzynie...czyli tzw ssanie. U mnie gdy tak miałem w woytku to był zabrudzony czujnik powietrza w kolektorze dolotowym...po zimnej nocy musiałem go gazować żeby odpalił i chodził normalnie....wykręciłem i wyczyściłem w benzynie i po wkręceniu było ok. Musisz jechać do mechanika niech posprawdza......przepustnica raczej nie powinna mieć nic do tego-chyba że jest nieżle zalepiona.
A na gazie tak jak pisałem wszystko posprawdzać u gazownika bo sama raczej nie dasz rady.....przebieg instalacji 20.000 km... raczej większy,nikt nie robi gazu po to żeby sprzedać zaraz autka.
Sprawdż szczelinę na świecach nawet nowe mogą być nie odpowiednie...musi być mniejsza od fabrycznej o 0.2-0.3 mm.
Filtr powietrza, często zapominamy o nim a gdy jest brudny to na gazie słabsze osiągi-gaz potrzebuje dużo powietrza.
Filtr gazu fazy płynnej i lotnej profilaktycznie do wymiany.
Parownik ok 60.000 km i będzie zawalony i zapchany i to powoduję problemy z jazdą na gazie...obejrzenie i regeneracja-nie daj sobie wmówić wymiany....umów się na okazanie po demontażu, ocenisz wnętrze po wyglądzie-to raczej dasz radę.
Wtryskiwacze gazowe też nie wiadomo w jakim stanie...wymiana bo regeneracja przynosi różne efekty.
Po za tym przejrzenie całej instalacji.....uwierz mi, jężdżę już 11 lat autkami na gaz i na prawdę wiele lipy widziałem w wykonaniu gazowników....A PÓŻNIEJ MNÓSTWO PROBLEMÓW Z TYM ZWIĄZANYCH...

KOLEŻANKO MUSISZ TO WSZYSTKO ZROBIĆ I UPORZĄDKOWAĆ A PÓŻNIEJ TYLKO PRZYJEMNOŚĆ JAZDY..... Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 13:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Dziekuje Ci slicznie za chwile czasu poswieconego mi. No to od piatku go zostawiam i potem placze placac i czekajac na efekty. Daj boze zeby wyplaty starczylo Smile dzieki raz jeszcze zastosuje sie do wszystkich rad Smile
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 14:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


nie ma sprawy koleżanko, po to jest forum, a jeśli mogę doradzić to czemu nie.Czasem ciężko na odległość załapać problem, bo w sumie nie ma jak to obejrzeć go na żywo, ale myślę że trochę Cię ukierunkowałem. Jeśli będziesz miała problemy albo pytania to pisz...codziennie przeglądam forum więc jeśli będę wiedział postaram się pomóc.
Dobra rada nie daj się naciągać na nie potrzebne wydatki i wszelkie zauważone wady od razu reklamuj...po to wstawiasz i płacisz.
Pozdrowienia i opisz po naprawie. Very Happy
Powrót do góry
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 20:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Mysle, ze po piatkowej wizycie u mechanika bdzie juz dobrze. Auto zaczelo szarpac lekko i na benzynie wiec stawiam na ta przepustnice do czyszczenia. W koncu gdyby chodzilo o gaz to na benzynie by nie szarpal. No nic czekamy do piatku i oczywiscie dam znac, moze komus pomoge jak rozwiaze problem z moim autobusem Smile
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 22:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


trochę już pogubiłem się w twoich usterkach.....pisałaś na początku że na benzynie oki, póżniej że ssanie.....teraz po wizycie u mechanika szarpie na benzynie też-ale wcześniej pisałaś że na benzynce idzie płynnie..... Sad
Nie wiem co robił mechanik ale wg mnie przepustnica nie ma nic do szarpania....przyczyn szukałbym w instalacji zapłonowej i osprzęcie jej.
To co na benzynie jest mało widoczne uwidacznia się z wielokrotnie mocniej na gazie.
Koleżanko musisz opisac nie domagania na benzynie i na gazie....przejedż się tylko na Pb a póżniej tylko na gazie i opisz dokładnie problemy.
Powrót do góry
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 15:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Instalacja zaplonowa byla robiona i jest ok z odpalaniem juz ale szarpie i na benzynie i na gazie tyle ze na benzynie bardzo slabiutko i po dluzszym czasie jazdy a na gazie po przekroczeniu nie calej polowy wskaznika od temperatury. Dzis wieczorem go wstawiam do mechanika i elektryka i w piatek rano odbieram jak sie przejade to dam znac co i jak. Mam nadzieje ze obejdzie sie bez gazownika a ze maechanik tez sprosta zadaniu
Powrót do góry
agajaga87

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volkswagen Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 11:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Echhhh.... Oto sprawozdanie z wczorejszej wizyty u mechanika.... MECHANICZNIE WSZYSTKO SPRAWNE! :-/ swiece kabelki kopulka sa ok, przepustnica ok, cale oprzyzadowanie zaplonowe ok, czujniki temperatury tez sprawdzone. Pisprawdzal wszystko doslownie co mogloby byc przyczyna szarpania i nic nie znalazl z niepoprawnoscia. Komputer tez nic nie pokazal. We wtorek oddaje go jeszcze do elektryka bo mechanik uwaza ze jakby trzebabylo gazownika o pomoc prosic to wtedy jak na benzynie byloby idealnie a jego zdaniem nie jest. Uwaza tez ze przy trzy tys. Obrotow idzie jak corsa na jeden zero silniku.... Ostatnia szanse mu daje albo tablica.pl i bye bye sharan choc nie chcialabym bo polubilam moj autobus
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 14:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) szarpie na lpg


Witam koleżankę.Mechanik sprawdził i tak jak pisałem przepustnica nie ma nic do tego.....została elektryka....i myślę że tam tkwi problem....
Jeśli jest tak jak piszesz że szarpie i na dodatek nie ma mocy /bo powyżej 3000 obrotów te 115 koni powinno śmigać, u mnie 151 KM to sunie jak przecinak/ to masz duży problem.A fakt jeśli są problemy na benzynie to gazu nie ma co ruszać...dopiero po naprawie okaże się co i jak z gazem.
W pierwszych postach pisałaś że na benzynie oki a na gazie szarpie itp...pewnie nie miałaś okazji sprawdzić benzyny bo przełączało na gaz i dlatego winienie instalacji gazowej.Dlatego doradzałem Ci na koniec jazdę na samej benzynie a dopiero potem na gazie i wyłapanie wszystkich usterek przy każdym z paliw....tak powinno się diagnozować.
Nastawiasz się na kupno drugiego ale musisz liczyć się z tym że też nie wiadomo jak trafisz....
Pozdrawiam i życzę sprawnego autobusu....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoGiulietta

32 900

2013r.

131 207 km

śląskie

Alfa RomeoGiulia

103 900

2019r.

60 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoMiTo

33 900

2016r.

199 000 km

małopolskie

Alfa RomeoStelvio

117 900

2017r.

57 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System