Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 20:41
Temat postu:

Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Witam,

Założyłem w swoim Mercedesie C180 W202 instalację LPG. Założyłem ją 6 października 2014 roku.

Została założona instalacja sekwencja LOVATO SMART http://landi.pl/lovato-smart-lpg.html .

Instalacja LPG przeszła regulację po 1000 km. I ostatnio zauważyłem że coś jest nie tak. Na 182 km przejechane zatankowałem teraz (dokładnie dzisiaj) 30.52 L LPG. Co daje średnią 16.76 L. W prawdzie samo miasto tylko żadnych tras, żadnych większych prędkości 60 km/h to wszystko.

Ale coś mi się widzi że to chyba jest za dużo jak na miasto 16.76 L LPG. Co to może oznaczać bądź co może być na rzeczy?.

Zapytam jeszcze, jakość LPG ma tu znaczenie?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 20:59
Temat postu:

Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Witam.
Jakość LPG na pewno ma znaczenie , jednak tak duże spalanie nie jest jego przyczyna.
Prawdopodobnie padła sonda lambda , jest to bardzo częsta usterka po założeniu instalacji.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 21:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Sonda lambda nie jest częścią instalacji LPG?. Nie podlega gwarancji?.
Jak dokładnie sprawdzić czy to faktycznie sonda lambda padła?.
Jak już okaże się że to sonda to jak ją wymienić i gdzie ją szukać?.
Tylko czy nowa sonda też zaraz nie padnie?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 22:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Sprawdzenie sondy lambda wymaga posiadania miernika i trochę cierpliwości.
Zasada działania jest szeroko opisana w internecie - nie będę jej teraz przytaczał, bo nie o to tu chodzi. Ogólnie umiejscowiona jest w rurze wydechowej zaraz za kolektorem, jedna przed katalizatorem, druga możliwe, że jej fizycznie nie ma - za katalizatorem.
Zadaniem ich jest sprawdzenie ile tlenu pozostaje w spalinach i na podstawie tego ustalana jest dawka paliwa.
W youtube jest wiele filmów pokazujących pracę sondy (oxygen sensor).
Skoro instalacja jest jeszcze na gwarancji to szczerze mówiąc nie grzebałbym za dużo, sprawdził spalanie w trasie i wtedy udał się na sprawdzenie instalacji.
Jeśli jednak chcesz coś samemu zmieniać, to poszukaj softu do Twojego sterownika, metod podłączania (kabel, bluetooth, etc) i poczytaj jak powinny wyglądać mapy paliwowe.
Jeśli jednak zdecydujesz się na kontrolę samodzielną instalacji - pisz - w miarę możliwości i czasu postaram się w ramach forum podpowiedzieć. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od twoich chęci...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 23:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Instalacja ma ponad miesiąc od instalacji jej, także że sam bym nie chciał przy niej grzebać i robić coś na własną rękę.

Także że raczej przystanę przy tej opcji że sprawdzę spalanie w trasie i zobaczę jakie będzie spalanie po dzisiejszym tankowaniu na LOTOS'ie innego LPG jak dotychczas.

Dotychczas tankowałem takie paliwo na lokalnych stacjach parę groszy taniej a LPG może być gorszej jakości.

Trudno mi powiedzieć czy jest sonda przed i za katalizatorem. Katalizator na pewno jest.

Może tak być że na zimno, krótkich odcinkach spalanie może być wyższe?. Owszem przełącza mi się na LPG po osiągnięciu 50 stopni temperatura to jest po przejechaniu do 1 km odcinka drogi.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 23:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 13:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Oprócz tego że mogą mieć gaz gorszej jakości to spotkałem się już i z przekłamywaniami litrów na niekorzyść kierowcy/różnymi sposobami/....nie twierdzę że u ciebie tak jest ale gorsza jakość i oszustwa jednak zdarzają się.
Ja po prostu tez zwracam na to uwagę a stacje która kantuje szybko eliminuję z mojej mapy tankowań... Wink Very Happy

Miałem kiedyś dwa razy taka sytuacje/różne cpn/ że tankując w nocy i wjeżdżając na stację z gazem w butli, weszło mi kilka litrów więcej niż pojemność zbiornika.... Shocked Evil or Very Mad to jest dopiero przekręt.
Albo tankując do pełna na jednej stacji i po przejechaniu 70 km chciałem przed wyjazdem dotankować na innej, zajęty rozmową ze sprzedawcą nie zauważyłem że wbiło mi 15 litrów i dalej biło....kazałem zatrzymać bo butle mi rozwali.
Sprzedawca-właściciel niby nie wiedział co jest a za 2 dni tłumaczył mi się że coś z pompą było......więcej już mnie nie zobaczył... Cool
Instalkę na gwarancji zostaw gazownikom a spalanie sprawdź na markowej stacji.
Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 13:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


mk0367 coś w tym jest co piszesz.

Miałem parę razy takie sytuacje jeszcze na poprzednim samochodzie dokładnie Lanosie że tankowałem LPG słychać było charakterystyczny jak by strzał że koniec tankowania a tankowanie szło dalej. Mówię gościowi żeby wyłączyć tankowanie to usłyszałem że czym się martwię pompa źle pracuje i stąd te problemy.

Jak później zatankowałem np. na BP od razu odbiło i zatrzymało się liczydło.

Na jednej z markowych stacji też na Lanosie miałem sytuację że weszło mi 36 litrów LPG gdzie wchodziło zawsze 32 litry LPG i więcej nie było szans.

Także że przekręty są i będą i dla tego teraz sprawdzam spalanie z LPG z innej stacji i zobaczę. Jak będzie tak samo to podjadę na gwarancję.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 14:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Jak mi kiedyś tłumaczył jeden co miał stację z gazem ,to jest coś z pompowaniem powietrza zamiast gazu bo dolewali w jakiś sposób jakiś rodzaj rozpuszczalnika no i cuda z pompą......
Dla kogoś kto nie zwraca uwagi na przebieg i zalane litry jest oki/na takich bazują/, ale jest to do wychwycenia i ta sama ilość gazu z różnych stacji, przy takim samym stylu jazdy daje różne przebiegi.
Kolejna sprawa to jakość gazu, skład procentowy składników i ich zmieszanie. Np. gdy jest za dużo butanu to autko słabe i spalanie wzrasta.

Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 27 Lis 2014, 23:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Napisze tak że widzę różnicę w jeździe na LPG zatankowanym na LOTOS'ie a na tym co poprzednio jeździłem. Samochód tak jak by lepiej się zbierał, nie szarpie nim tak i ogólnie jedzie się dużo lepiej.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 12:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


W tym wypadku na pewno jest lepszy skład procentowy...więcej propanu, wtedy autko idzie ...a także technologia mieszania gazu.
Tylko kij ma dwa końce...przy zbyt dużej zawartości propanu osiągi oki ale zasięg może spaść.

Po za tym idzie okres zimowy i gaz zmienia skład procentowy tzn. rafinerie zwiększają zawartość propanu żeby wyeliminować problemy z mieszanką podczas mrozów.

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 23:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Coś kosztem czegoś jest jak zawsze, jeszcze idzie sezon zimowy, zimne dni, zimne poranki i wszystko to ma znaczenie przy LPG jak by nie było.

Ja póki co testuje zatankowane LPG na innej stacji i widzę że po przejechaniu 40 km zaczyna mi migać jedna kropka z poziomu LPG na kontrolce. Kropek mam 4 i ostatnia (pierwsza od prawej) już miga po przejechaniu 40 km. Kontrolka wygląda tak



. Pierwsza od lewej kropka jest rezerwą.

I nie zbyt mi się to widzi żeby już gasła jedna kropka po przejechaniu 40 km.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 12:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Kropki odpowiadają w teorii stanowi gazu w butli....ale to problematyczna sprawa,musisz sam po jakimś czasie wyciągnąć wnioski z tego i orientacyjnie określać ilość lpg.Wszystko zależy od ustawień w instalacji i na zbiorniku.
A zużycie gazu od stylu jazdy,warunków atmosferycznych i parametrów samego gazu.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 04 Gru 2014, 22:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


Chciałem się umówić z gościem z warsztatu gdzie miałem zakładaną instalację LPG i gość nie chciał żebym przyjechał.

Nadmieniłem mu przez telefon co i jak jest, a ten mi mówi żeby wyjeździć ten LPG co mam w butli, zatankować np. na STATOIL'u lub SHELL'u wyjeździć do zera i jeszcze raz zatankować. Bo różne dystrybutory odbijają różne ciśnienie mają i różnie to bywa, tak mi powiedział.

I dopiero jak to zrobię tak to żeby się umówić na przyjazd.

No zbył mnie albo wie co jest na rzeczy tylko nie chcę tego zrobić albo co.

Bo jak jest instalacja sekwencyjna to nie ma zmian map i tu nic nie zrobi się więcej.

Teraz jak zatankowałem na LOTOS'ie to mam nie całe 200 km zrobione dokładnie coś 160 km od tankowania i już mi świeci 1 ostatnia zielona kropka a nie kiedy nawet się włącza czerwona - rezerwa.

I teraz nie wiem co jest na rzeczy i co z tym wszystkim zrobić.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 13:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


asziatko napisał:
Chciałem się umówić z gościem z warsztatu gdzie miałem zakładaną instalację LPG i gość nie chciał żebym przyjechał.
Nadmieniłem mu przez telefon co i jak jest, a ten mi mówi żeby wyjeździć ten LPG co mam w butli, zatankować np. na STATOIL'u lub SHELL'u wyjeździć do zera i jeszcze raz zatankować. Bo różne dystrybutory odbijają różne ciśnienie mają i różnie to bywa, tak mi powiedział.
I dopiero jak to zrobię tak to żeby się umówić na przyjazd.
No zbył mnie albo wie co jest na rzeczy tylko nie chcę tego zrobić albo co.
Bo jak jest instalacja sekwencyjna to nie ma zmian map i tu nic nie zrobi się więcej.
Teraz jak zatankowałem na LOTOS'ie to mam nie całe 200 km zrobione dokładnie coś 160 km od tankowania i już mi świeci 1 ostatnia zielona kropka a nie kiedy nawet się włącza czerwona - rezerwa.
I teraz nie wiem co jest na rzeczy i co z tym wszystkim zrobić.



Jeśli tankujesz na tej samej stacji to widzisz ile wchodzi za każdym razem.Do pustego lejesz tyle litrów i przebieg i nie ma pomyłki.
W instalacji sekwencyjnej mapy można zmieniać przy pomocy zmiany parametrów tzn. np. korygując mnożnik.Można usunąć mapę gazową i wczytać nową podczas jazdy.
Kalibracja nie polega tylko na podłączeniu pod kompa na postoju...wskazana jazda z kompem i sprawdzane ustawień albo hamownia.

Nie wiem jakie masz wtryskiwacze gazowe albo listwę. To też ważne, bo jeśli masz dysze wiercone to musisz mieć dobrane do mocy ,a później oczywiście dobrane ciśnienie gazu na reduktorze.Przy za dużych zmniejszają ciśnienie gazu a przy za małych podkręcają ciśnieniem.
Nie wiem jak to zrobił gazownik ,ale błędy przy tym skutkują złą pracą silnika i zużyciem gazu.
Instalacja to nie tylko dobranie na początku ale korekta wykonanych prac po sprawdzeniu i wyłapaniu problemów.
Przy takim nastawieniu gazownika będziesz musiał sprawdzić wg jego wskazań bo będzie miał wytłumaczenie problemów.

Dzięki za browarki Wink Very Happy

Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
asziatko

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / Małopolska
Posiadane auto: Renault Modus | 1.6 | 16V | 88 KM | 2004
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 14:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Sporę Spalanie LPG Po Założeniu Instalacji


To teraz tak na dobra sprawę mogę mieć w ogóle źle wszystko zrobione w instalacji LPG. Stąd takie spalanie jest.

A jak bym podjechał do innego gazownika i żeby mi wyregulował instalację będzie to złamanie warunków gwarancji albo coś w tym rodzaju?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoMiTo

33 900

2016r.

199 000 km

małopolskie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie

Alfa RomeoGiulietta

34 900

2015r.

202 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulia

103 900

2019r.

60 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

28 700

2011r.

100 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System