Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja lpg wyłącza sie Fiat Brava 1.8 16v r.96



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damper

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 21:41
Temat postu:

instalacja lpg wyłącza sie Fiat Brava 1.8 16v r.96


Auto posiadam od roku instalacja zakładana była we Wrocławiu w połowie 2006 roku od niedawna pojawił mi się dziwny dźwięk ( od około 2 tyg.) z brzęczka który mnie informuje o braku gazu jest to głośny przerywany dźwięk podobny do budzika .po tym sygnale układ elektroniczny (kontrolka ilości gazu ) pokazuje że gaz jest ale rozłącza się zasilanie LPG i przechodzi na benzynę.Problem ustaje dopiero jak wyłączę silnik . Po ponownym odpaleniu jest krótki dźwięk pojedyńczy i auto jeździ dalej normalnie (przełącza sie na gaz) i tak do czasu i znowu to się powtarza .Zauważyłem , że nie ma znaczenia ilość gazu w zbiorniku ani obroty czy dystans przejechany ( nieraz przejadę 200 km a nieraz 5 ) temperatura silnika też chyba nie ma nic z tym wspólnego.Ja stawiam na filtr ponieważ nie wymieniałem go przez rok i nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał auto potrafi nieraz się dławić na gazie (ostatnio) ale mechanicy twierdzą że to nie to .Podłączenie do komputera też w Piotrkowie jest problem bo nikt nie ma tego oprogramowania to jest instalacja lenovo.Może jakieś propozycje albo dobry zakład który nie rozłoży rąk w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Jeszcze dodam że po kilku takich akcjach zasilanie LPG umiera (brak swiecąchych diód żadna się nie pali i nie mruga) dopiero na zapłonie jak wyjmę bezpiecznik i włożę go z powrotem instalacja chodzi normalnie .Taki przypadek miałem już 2 razy.
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 12:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja lpg wyłącza sie Fiat Brava 1.8 16v r.96


u mnie takie popiskiwanie dziwne oznaczało konieczność przeglądu instalacji gazowej...a jako, że nie mam w zwyczaju jeździć, aż się zepsuje pojechałem od razu, zrobili przegląd i jest dobrze. Może to o to chodzi?

Poza tym, skoro nie wiesz kiedy poprzedni właściciel wymieniał filtry to powinieneś to zrobić od razu jak kupiłeś auto

Jak dbasz tak masz...stara prawda
Powrót do góry
damper

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 17:07
Temat postu:

LPG


Dzięki za odpowiedź .Już parę razy mówiłem żeby mi wymieniono to wyciągnął obejrzał i mówi że jest oki.Mówię głównie o filtrze lotnym.
Ostrzeżenie przed przeglądem hmmm pierwsze słyszę ale warto to sprawdzić.
Dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Alfa RomeoMiTo

17 900

2012r.

232 044 km

mazowieckie

Alfa RomeoStelvio

139 999

2019r.

73 000 km

pomorskie

Alfa RomeoGiulietta

34 900

2015r.

202 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

31 400

2011r.

169 344 km

świętokrzyskie

Alfa RomeoGiulietta

28 700

2011r.

100 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System