Alfa Romeo

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy to są objawy usterki parownika lpg?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 08:49
Temat postu:

Czy to są objawy usterki parownika lpg?


Mój CC 704ccm zasilany jest gazem przez parownik podciśnieniowy, czyli sterowany rurką podciśnienia od gaźnika, a nie cewką elektromagnesu. Silnik zapala i pracuje na lpg tylko na wysokich obrotach. Ma normalną moc i można szybko jechać, ale każda próba przejścia na bieg jałowy powoduje gaśnięcie silnika. Gaźnik Aisan, rurki sprawdziłem, na benzynie działa. Dlatego podejrzewam usterkę w parowniku, że podaje za mało albo za dużo gazu, bo i od tego też się silnik dławi. Ale jaka to może być konkretnie usterka? Może ktoś to już doświadczył? Pojawiło się to nagle, wczoraj pracował całkowicie normalnie, a dzisiaj po odpaleniu musiałem zawrócić i odstawić samochód bo tak po mieście jechać się nie da!
Powrót do góry
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 12:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy to są objawy usterki parownika lpg?


Dla tych którzy przeczytali z zainteresowaniem, info o rozwiązaniu problemu: Razz
Przpuszczałem, że są problemy z dopływem gazu (lotnego), więc całkowicie wykręciłem i wkręciłem pokrętło regulacji biegu jałowego w parowniku. To pomogło! Potem wyregulowałem gaz i śmiga jak dawniej. Jeżeli to usunęło jakiś brud z zaworka, to mam spokój Wink Jeżeli jednak to dźwigienka się zawiesza, to kiedyś się nie uda i czeka mnie rozbiórka Mad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ALFA ROMEO Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja


Alfa RomeoMiTo

17 900

2012r.

232 044 km

mazowieckie

Alfa RomeoGiulietta

34 900

2015r.

202 000 km

mazowieckie

Alfa RomeoMiTo

33 900

2016r.

199 000 km

małopolskie

Alfa RomeoGiulietta

32 900

2013r.

131 207 km

śląskie

Alfa RomeoGiulia

97 900

2018r.

91 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Alfaholicy.org   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System